WFC 2013

čtvrtek, 12. prosinec 2013

Slovensko porazilo výběr Dánska 4:3 v prodloužení a zítra se v souboji o devátou příčku střetne s Ruskem. Hráčky slovenského výběru se v první třetině dostaly do tříbrankového vedení, o které však v dalším průběhu zápasu přišly. Čtyři vteřiny před koncem navíc rozhodčí nařídili trestné střílení pro Dánsko. Maria Olausson však v roli exekutorky nájezdu neuspěla, a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm Slovenkám vystřelila vítězství Milota Hutirová.

Reprezentantky slovenského celku nevstoupily do zápasu špatně. Už ve čtvrté minutě využila přesilovou hru Milota Hutirová a poslala svůj tým do vedení. Slovenkám se v první třetině střelecky dařilo. V 11. minutě zvyšovala na 2:0 Michaela Šponiarová a do tříbrankového náskoku poslala Slovensko Alžbeta Ďuriková. Dánky byly naopak prvních 15 minut v útoku bezradné. Poprvé se prosadily až tři minuty před koncem, kdy se ujala střela Anniky Bengtsson.

Prostřední část gól nenabídla. Slovenky si však stále uchovávaly mírnou převahu, kterou ale nedokázaly zužitkovat ke vstřelení dalšího gólu. Ve třetí třetině se hrál velmi tvrdý florbal často až na hranici pravidel. Na obou stranách plály emoce a Dánky vycítily šanci dostat se na dostřel. Naopak Slovenky jako by se začaly o svůj náskok bát. Vzápětí přišel trest. V 50. minutě využila nedůrazu ve slovenské obraně Helle Gronbech a vstřelila kontaktní branku.

Dánky se nevzdávaly a v 56. minutě se dočkaly vyrovnání – gól na 3:3 si připsala kapitánka Mette Faurholt. Zápas spěl do prodloužení, když v tom rozhodčí čtyři sekundy před závěrečnou sirénou nařídili samostatný nájezd pro Dánsko. Hrou vysokou holí se totiž provinila Alexandra Ferencová. Olausson však nájezd nevyužila a stejný osud potkal v prodloužení i Ferencovou. Rozhodnutí tak padlo až z florbalky Miloty Hutirové. Dramatický zápas tedy nakonec ovládly Slovenky.

„Nebylo pro nás jednoduché se na zápas zkoncentrovat po té smolné porážce od Lotyšska. Ale zvládly jsme to,“ řekla po utkání spokojeně Miroslava Kadučáková, opora slovenské obrany, která ve třetí třetině utrpěla menší zranění (celý rozhovor zde). Obětavě se však stihla vrátit do hry, aby svému týmu dopomohla k vítězství. Dánka Annika Bengtsson: „Rozhodly tři rychlé góly Slovenek.“ (celý rozhovor zde)

Autor: Gusta Ondrejčík