WFC 2013

23 April 2013

Preliminary groups of Women's WFC 2013

 

Group A Group B
Russia Norway
Poland Latvia
Sweden Switzerland
Finland Czech Republic
Group C Group D
Slovakia Japan
Korea Canada
Hungary Germany
Australia Denmark

 

Match Schedule of Women's WFC 2013

 

07.12. Vodova Aréna Brno A   Vodova Aréna Brno B  
11:00 Poland - Russia A   10:00 Japan - Denmark D
14:00 Sweden - Finland A   13:00 Australia - Hungary C
17:00 Czech Rep. - Norway B   16:00 Germany - Canada D
20:00 Switzerland - Latvia B   19:00 Korea - Slovakia C
                 
08.12. Vodova Aréna Brno A   Vodova Aréna Brno B  
11:00 Poland - Sweden A   10:00 Japan - Germany D
14:00 Russia - Finland A   13:00 Hungary - Slovakia C
17:00 Czech Rep. - Switzerland B   16:00 Australia - Korea C
20:00 Norway - Latvia B   19:00 Denmark - Canada D
                 
09.12. Vodova Aréna Brno A   Vodova Aréna Brno B  
11:00 Russia - Sweden A   10:00 Slovakia - Australia C
14:00 Norway - Switzerland B   13:00 Canada - Japan D
17:00 Finland - Poland A   16:00 Denmark - Germany D
20:00 Latvia - Czech Rep. B   19:00 Hungary - Korea C
                     
10.12. Vodova Aréna Brno A    
9:00 Russia - Germany PO3            
12:00 Poland - Denmark PO1            
15:00 Norway - Australia PO2            
*18:00 Latvia - Slovakia PO4            
                   
11.12. ČEZ Aréna Ostrava A   ČEZ Aréna Ostrava B  
**17:00 Finland - Norway Q3   16:00 Canada - Korea 13-16:1
20:00 Sweden - Latvia Q1   19:00 Hungary - Japan 13-16:2
               
12.12. ČEZ Aréna Ostrava A   ČEZ Aréna Ostrava B  
9:00 Australia - Russia 9-12:1  
12:00 Denmark - Slovakia 9-12:2  
*17:00 Czech rep - Poland Q4    16:00 Korea - Japan 15th
20:00 Switzerland - Germany Q2    19:00 Canada - Hungary 13th
                 
13.12. ČEZ Aréna Ostrava A    
9:00 Australia - Denmark
11th            
12:00 Russia - Slovakia 9th            
17:00 Latvia - Poland 5-8:1            
20:00 Germany - Norvay 5-8:2            
                   
14.12. ČEZ Aréna Ostrava A    
11:00 Poland - Germany 7th place        
14:00 Switzerland - Finland Semi 1            
*17:00 Sweden - Czech Rep. Semi 2            
                 
15.12. ČEZ Aréna Ostrava A    
9:30 Latvia - Norway 5th place            
12:30 Switzerland - Czech Rep. 3rd place            
15:30 Finland - Sweden Final            

 

* Czech Republic to play at this time if qualified
** Finland to play at this time if qualified
Changes due to TV may affect the schedule

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Days left: